ویزای تحصیلی انگلستان | چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

UK-Student-Visa

تحصیل در کشور انگلستان می تواند آیندهٔ شغلی و تحصیلی شما را در کوتاه ترین زمان ممکن تغییر دهد. آیا از روند اخذ ویزای دانشجویی این کشور با خبر هستید؟ می خواهید از شرایط ویزای تحصیلی انگلستان با خبر شوید؟ پاسخ سؤالاتتان را در ادامهٔ این مطلب خواهید خواند. با ما همراه باشید.

ویزای تحصیلی انگلستان چیست؟

تا پیش از خروج کشور انگلستان از اتحادیهٔ اروپا، ویزای دانشجویی این کشور با عنوان ویزای (Tier 4) شناخته می شد. پس از آنکه بریتانیا از اروپا جدا شد، تغییراتی در روند اعطای ویزای این کشور نیز رخ داد. در حال حاضر نام ویزای تحصیلی انگلستان ویزای (Student Route) یا «مسیر دانشجویی»است. هرکس که بخواهد به قصد تحصیل وارد انگلستان شود، باید این ویزا را اخذ کند. برخی از مهم ترین تغییراتی که در روند اخذ ویزای دانشجویی انگلستان رخ داده است:

 • این ویزا به دو بخش (Student Route) برای دانشجویان بالای 18 سال و (Child Student Route) برای دانش آموزان بین 4 تا 17 سال تقسیم شده است.
 • تمامی افراد مقیم کشورهای اروپایی که پیش از این بدون ویزا وارد انگلستان می شدند نیز موظف هستند ویزا دریافت کنند.
 • به جای سه ماه قبل، می توانید از شش ماه پیش از شروع دورهٔ تحصیلی تان برای ویزا اپلای کنید.
 • برای اخذ ویزای دانشجویی انگلستان باید 70 امتیاز در سیستم جدید این کشور کسب نمایید.
 • کسانی که تا تابستان سال 2021 و بعد از آن فارغ التحصیل شده اند، امکان اپلای برای ویزای ارشد را دارند. همچنین می توانند به مدت دو سال در این کشور بمانند و به دنبال کار بگردند.
UK-Student-Visa-2

با داشتن ویزای تحصیلی کشور انگلستان تنها می توانید در مقطع و مرکزی که پذیرش گرفتید، مشغول به تحصیل شوید. دانشجویان علاوه بر ویزاهای مخصوص (Tier 4) خود، می توانند ویزای کوتاه مدت انگلستان را دریافت کنند. البته این ویزا تنها برای دوره های تحصیلی کوتاه مدت 6 ماهه مثل دوره های زبان انگلیسی یا مهارت آموزی است. کسانی که برای دوره های تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اپلای می کنند، ویزای دانشجویی مربوطهٔ خود را دریافت می کنند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

برای دریافت ویزای تحصیلی کشور بریتانیا، باید مدارک زیر را فراهم کنید:

 1. نامهٔ پذیرش دانشگاهی یا (CAS): شما باید در دورهٔ تحصیلی تمام وقتی که بیش از 15 ساعت درسی در هفته دارد یا به اخذ مدرک تحصیلی منجر می شود، پذیرش شوید. یا در یک دورهٔ تحصیلی نیمه وقت زبان انگلیسی، مهارت آموزی یا تحقیقاتی قبول شوید.
 2. پاسپورت معتبر: پاسپورت شما باید حداقل برای 6 ماه آینده اعتبار داشته باشد.
 3. اثبات توانایی مالی لازم جهت پرداخت شهریه های دانشگاهی و زندگی در انگلستان
 4. در صورت لزوم گواهی (ATAS)
 5. عدم سوء پیشینه
 6. مدرک زبان انگلیسی
 7. تمامی سوابق تحصیلی
 8. دیگر مدارک شخصی از جمله رزومه، هدف نامه، معرفی نامه و سند ازدواج
 9. افراد 4 تا 17 سال برای اخذ ویزای دانش آموزی انگلستان، باید رضایت والدین یا سرپرستان خود را ارائه دهند.

این مدارک، جزو اصلی ترین مدارک و اسنادی هستند که باید هنگام مهاجرت تحصیلی به انگلستان ارائه دهید. برای دریافت جزئیات بیشتر، می توانید به وبسایت کشور انگلستان و دانشگاه مورد نظرتان مراجعه نمایید و لیست کامل تری را مطالعه فرمایید. شما همچنین می توانید با پر کردن فرم مشاورهٔ ما از مشاورهٔ رایگان این مجموعه بهره مند شوید و دربارهٔ شرایط خود و تکمیل بودن مدارکتان با وکلای ما مشورت کنید.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

UK-Student-Visa-3

هزینهٔ دریافت ویزای دانشجویی شامل پشتوانهٔ مالی جهت ماندن در این کشور، پرداخت شهریه ها و دیگر هزینه های جانبی است. در ادامه نگاهی می اندازیم به مخارج دانشجویانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند:

 • شما باید 348 پوند جهت اپلای برلی ویزای انگلستان پرداخت کنید.
 • توانایی مالی لازم جهت پرداخت شهریه های دانشگاهی خود را که می تواند بین 10,000 تا 40,000 پوند باشد را اثبات کنید.
 • اثبات کنید که حداقل 12,000 پوند دارایی دارید و می توانید از پس هزینه های زندگی در انگلستان به مدت 9 ماه بر میایید.
 • هزینهٔ مراقبت های درمانی را بپردازید.

علاوه بر این هزینه ها، باید هزینهٔ بلیت هواپیما، اقامت، وسایل تحصیل از جمله کتاب و آزمون های زبان انگلیسی را نیز بپردازید. اگر شما از بورسیه های تحصیلی دانشگاه های انگلستان استفاده می کنید، باید مدارک مربوطه را پیش از اپلای برای ویزا ارسال کنید تا نیازی به پرداخت برخی از هزینه ها نباشد. توجه داشته باشید که این هزینه ها حدودی هستند و بر اساس سبک زندگی افراد، رشته و مقطع تحصیلی، محل اقامت و دانشگاهشان می تواند متفاوت باشد.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان

در این بخش مراحل اخذ ویزای دانشجویی کشور انگلستان را به طور خلاصه برایتان توضیح می دهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران و وکلای با تجربهٔ ما در ارتباط باشید.

 1. دریافت پذیرش از یک دانشگاه انگلیسی
 2. جمع آوری مدارک مربوطه و مقدار پول لازم
 3. اپلای برای ویزای تحصیلی انگلستان به صورت آنلاین
 4. پر کردن فرم های درخواست ویزا و پرداخت هزینهٔ اپلای
 5. حضور در سفارت مربوطه برای هویت سنجی و انجام مصاحبه
 6. چک کردن وبسایت کشور انگلستان جهت بررسی وضعیت ویزای خود
UK-Student-Visa-4

شما می توانید تمامی بخش ها به غیر از مصاحبه در سفارت را به صورت آنلاین انجام دهید. همچنان تمامی پرداختی ها به صورت آنلاین خواهد بود. به هیچ عنوان وقت مصاحبهٔ خود را از دست ندهید و سر موقع حاضر شوید. پاسخ سؤالات شما می تواند سرنوشت ویزایتان را مشخص کند. بنابراین آماده به سفارت بروید.

کلام پایانی

برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان یا ویزای (Tier 4) باید پذیرش دانشگاهی این کشور را داشته باشید و 5 مرحله اصلی روند اخذ ویزا را طی کنید. کشور انگلستان جزو 5 مقصد تحصیلی برتر جهان و یکی از پیشرفته ترین کشورها در زمینهٔ تحصیلی و تحقیقاتی است. با تحصیل در انگلستان آیندهٔ شغلی خود را تضمین کنید. برای اخذ پذیرش یا ویزا با وکلا و مشاوران ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول دربارهٔ ویزای تحصیلی کشور انگلستان

UK-Student-Visa-5
 • آیا می توانم با این ویزا همراه داشته باشم؟

بله. همسر و فرزندان زیر 18 سال شما می توانند با شما سفر کنند ولی برای هر یک باید روند اخذ ویزا طی شود و هر یک باید حداقل 7,600 پوند برای مخارج خود به مدت 9 ماه داشته باشند.

 • آیا می توانم با ویزای دانشجویی کار کنم؟

بله اما کار شما محدودیت زمانی و شغلی دارد. به عنوان مثال نمی توانید خود اشتغال یا مربی حرفه ای ورزشی باشید. همچنین امکان استفاده از حقوق و مزایای دولتی را نخواهید داشت.

 • آیا پس از تحصیل می توانم در انگلستان بمانم؟

بله. قوانین جدید انگلستان به دانشجویان فارغ التحصیل کارشناسی امکان اپلای برای ویزای ارشد را می دهد. با این ویزا تا 2 سال و با ویزای دکتری تا 3 سال پس از تحصیل امکان اقامت در انگلستان را خواهید داشت. اگر در این مدت شغلی پیدا کنید، می توانید ویزای خود را به ویزای کاری تغییر دهید.

 • آیا می توانم ویزای تحصیلی ام را تمدید کنم؟

تنها زمانی که در یک دورهٔ تحصیلی بالاتری پذیرش شوید، امکان تمدید ویزای دانشجویی تان را دارید. هزینهٔ تمدید یا تغییر ویزا 475 پوند است.

 • چه زمانی وارد انگلستان شوم؟

اگر دورهٔ تحصیلی تان 6 ماهه و کمتر است، یک هفته قبل از شروع آن و اگر دورهٔ تحصیلی تان بیش از 6 ماه است یک ماه قبل از شروع آن باید در انگلستان حضور داشته باشید.

 • تا چه زمان می توانم با این ویزا در انگلستان بمانم؟

افرادی که دوره های تحصیلی با مدرک مثل کارشناسی و بالاتر از آن را می گذرانند تا 5 سال و افرادی که دوره های بدون مدرک را می گذرانند تا 2 سال امکان اقامت دارند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.