ویزای تحصیلی استرالیا | اخذ ویزای دانشجویی کشور استرالیا در سال 2022

Australia-Student-Visa

برای تحصیل در استرالیا، باید ویزای تحصیلی این کشور را کسب کنید. اخذ این ویزا نیاز به ارسال درخواست ویزای سابکلاس 500، شرکت در مصاحبه و دریافت پذیرش تحصیلی دارد. اگر از جزئیات ویزای تحصیلی استرالیا بی خبر هستید و سؤالات متعددی در این باره دارید، این مقاله تا انتها به شما کمک خواهد کرد.

ویزای تحصیلی استرالیا (زیر کلاس 500)

ویزای تحصیلی 500 استرالیا در جولای سال 2016 به روی کار آمد. این ویزا تمام دورهٔ تحصیلی شما را پوشش داده و از زمان تاریخ ثبت نام تا مدت 5 سال به شما امکان اقامت در استرالیا را می دهد. هزینهٔ پایه برای اخذ ویزای دانشجویی استرالیا 620 دلار استرالیاست. برخی از مزایای ویزای زیر کلاس 500 شامل آوردن همراه یا اعضای خانواده با خود، شرکت در دورهٔ تحصیلی واجد شرایط و ثبت نام در کلاس های آنلاین درون و خارج از استرالیاست.

Australia-Student-Visa-6

برای اخذ ویزای تحصیلی زیر کلاس 500 استرالیا، دانشجویان بین المللی باید موارد زیر را فراهم کنند:

 • در یک برنامهٔ تحصیلی تمام وقت در دانشگاه های استرالیا ثبت نام کنید
 • پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) داشته یا اگر نیازی نیست، معافی داشته باشید.
 • حداقل سن شما باید 6 سال باشد.
 • اگر کمتر از 18 سال سن دارید، اثبات توانایی مالی و رفاهی نیاز است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا

اگرچه مدارک جزئی هر دانشگاهی از جمله نمرات، ریز نمرات و نمرهٔ زبان انگلیسی برای پذیرش متفاوت است، به طور کلی برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا به مدارک زیر نیاز دارید:

Australia-Student-Visa-2
 1. تایید الکترونیکی ثبت نام به عنوان مدرک پذیرش در کالج یا دانشگاه.
 2. پاسپورت معتبر
 3. پرداخت هزینهٔ درخواست ویزا
 4. مدرک (GTE) دانشگاهی
 5. مدارک، نمرات و ریز نمرات تحصیلی پیشین خود به همراه ترجمهٔ شان
 6. اثبات توانایی مالی از جمله هزینهٔ تحصیلی، زندگی و اقامت
 7. هدف نامه و انگیزه نامه
 8. جزئیات بیمهٔ دانشجویی
 9. عکس های پاسپورتی
 10. مدرک زبان تحصیلی؛ آیلتس 5.5 تا 6 یا تافل 46

برای افراد زیر 18 سال نیز مدارک مربوط به سرپرستی باید ارائه شود.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

در ادامه 3 مرحله جهت اخذ ویزای دانشجویی کشور استرالیا را به طور ساده برایتان بیان می کنیم. همچنین اگر قصد دارید که این روند را برای خود و خانوادهٔ تان ساده تر کنید، می توانید فرم درخواست مشاورهٔ ما را پر کرده و مهاجرت خود را به دست افراد با تجربه و کاربلد بسپارید.

قدم اول: کسب پذیرش دانشگاهی

Australia-Student-Visa-3

به عنوان دانشجوی بین المللی، ابتدا باید در یک دانشگاه استرالیایی پذیرش شوید. برای این کار به وبسایت دانشگاه دلخواهتان بروید، مدارک لازم برای ارسال درخواست و هزینهٔ آن را بررسی کنید و بعد درخواست خود را بفرستید. نامهٔ پذیرش شما، مهم ترین مدرک برای ویزای تحصیلی تان است. برخی از دانشگاه های برتر کشور استرالیا در سال 2022 عبارتند از:

 • دانشگاه ملی استرالیا (ANU)
 • دانشگاه ملبورن
 • دانشگاه نیو سوث ویلز (UNSW)
 • دانشگاه کویینزلند
 • دانشگاه نیوکسل
 • دانشگاه وسترن استرالیا

قدم دوم: جمع آوری مدارک لازم و ارسال درخواست

در مرحله بعدی باید مدارک لازمه را جمع آوری کنید. این مدارک شامل پاسپورت، عکس، ترجمهٔ مدارک، نمرات و ریز نمرات تحصیلی، مدرک زبان و مدارک مربوط به سرمایهٔ تان را جمع آوری کنید. این مدارک باید ترجمه شوند و بعد همراه با درخواست ویزایتان ارسال شوند. توجه داشته باشید که تمامی مدارک را درست و دقیق جمع آوری کنید.

قدم سوم: شرکت در مصاحبه

مرحلهٔ بعدی اخذ ویزا، حضور در سفارت جهت انجام مصاحبه است. در این مصاحبه از شما دربارهٔ رشتهٔ تحصیلی، وضعیت مالی، برنامه های تحصیلی و اهدافتان سؤال می شود. پاسخ های شما می تواند روی وضعیت ویزایتان تأثیر گذار باشد. پس از گذراندن مصاحبه، می توانید وضعیت ویزایتان را از طریق وبسایت و ایمیل بررسی کنید.

هزینهٔ اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

در این بخش هزینه های مختلف اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به کشور استرالیا را بررسی می کنیم.

Australia-Student-Visa-5
 • درخواست ویزا: 620 دلار استرالیا
 • بیمهٔ (OSHC): حداقل هزینهٔ لازم برای یک نفر 430، برای زوج 2,680 و برای یک خانواده 4,000 دلار استرالیا در سال است.
 • میزان توانایی مالی جهت اقامت و تحصیل: شما برای اقامت یک سالهٔ تان باید 62,222 دلار استرالیا به همراه داشته باشید. اگر اعضای خانواده همراهتان باشد این رقم به 72,592 دلار افزایش می یابد.
 • هزینهٔ تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی استرالیا: مقطع کارشناسی بین 15,000 تا 33,000 دلار، مقطع کارشناسی ارشد بین 20,000 تا 37,000 دلار و مقطع دکتری بین 14,000 تا 37,000 استرالیا می تواند هزینه بردار باشد.
 • مخارج زندگی در استرالیا: اگرچه سبک زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است، افراد بین 15,000 تا 21,000 دلار در سال هزینه می کنند. این رقم برای هم راه داشتن پارتنر 7,362 و برای بچه 3,152 دلار اضافه می شود.
 • علاوه بر موارد بالا، هزینه های پیش از سفر و بلیت هواپیما را نیز باید در نظر بگیرید.

کلام پایانی

کشور استرالیا جزو برترین مقاصد تحصیلی و پیشرفته ترین کشورها در زمینهٔ آموزش است که سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را میزبانی می کند. با تحصیل در این کشور و اخذ ویزای دانشجویی آن می توانید آیندهٔ کاری خود را تضمین کنید. شما عزیزان می توانید روند ویزایی خود را از طریق مؤسسهٔ ما و در کنار بهترین ها پیگیری کنید. منتظر نظرات و سؤالات شما دربارهٔ این مطلب هستیم.

سؤالات متداول دربارهٔ اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

Australia-Student-Visa-4
 1. آیا گپ تحصیلی به روی وضعیت ویزای دانشجویی اثر دارد؟
  هر دانشگاهی شرایط خود را دارد اما گپ یک تا دو سال را با دلیل موجه می توان توجیه و رد کرد.
 2. با اتمام تحصیل در استرالیا می توانم اقامت این کشور را دریافت کنم؟
  شما می توانید پس از اتمام تحصیلتان برای ویزای زیر کلاس 485 درخواست دهید که این ویزا امکان اقامت و کار در استرالیا را می دهد. با دریافت کار، ویزایتان را به نوع کاری تغییر دهید.
 3. می توان با ویزای دانشجویی استرالیا کار کرد؟
  بله. امکان کار نیمه وقت و به مدت 40 ساعت در طول دو هفته در زمان ترم تحصیلی وجود دارد. دانشجویان می توانند در زمان های تعطیلی هر مدت که می خواهند کار کنند. البته امکان کار تنها پس از شروع ترم امکان پذیر است.
 4. تا چه مدت می توان با ویزای تحصیلی استرالیا در این کشور تحصیل کرد؟
  این ویزا به مدت 5 سال اعتبار دارد و تمام طول تحصیلتان را پوشش می دهد.
 5. دلایل رد شدن درخواست ویزای تحصیلی دانشجویان بین المللی چیست؟
  رد شدن درخواست ویزا می تواند دلایل متعددی داشته باشد. برخی از شایع ترین آن ها عبارتند از: عدم توانایی مالی، ضعیف بودن رزومه تحصیلی و کاری، عدم تسلط بر زبان انگلیسی، انتخاب دانشگاه یا دورۀ تحصیلی غلط و ضعف در مصاحبۀ اخذ ویزا
 6. آیا می توان بدون یادگیری زبان انگلیسی، در استرالیا تحصیل کرد؟
  متأسفانه چنین امکانی وجود ندارد. استرالیا یک کشور انگلیسی زبان است و برای ورود به کشورهای انگلیسی زبان باید به انگلیسی تسلط کافی را داشته باشید. این کشور از شما می خواهد در زمینۀ حداقل های خود دچار مشکلات زبانی نباشید.
 7. امکان تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد؟
  دانشگاه های استرالیا مانند دیگر دانشگاه های جهان، بورسیه های تحصیلی مختلفی را ارائه می کند. پیش از اپلای دانشگاهی به وبسایت های مربوط به بورسیه یا دانشگاه های مورد نظرتان سر بزنید تا از بورسیه ها مطلع شوید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.